[Výchozí strana]
MUDr. Karel NEŠPOR, CSc.

Narodil jsem se 24.8.1952. V roce 1968 jsem potkal americkou učitelku jógy českého původu paní Ossius. Ta mě mimo jiné naučila na tomto webu popsaný smích nohama. 1976 jsem ukončil medicínu, pak jsem se krátce zabýval vnitřním lékařstvím a 1,5 roku lékařským výzkumem jógy na tehdejší Československé akademii věd.
1981 jsem složil atestaci z psychiatrie, 1984 nástavbovou atestaci v oboru léčení návykových nemocí a 1987 jsem ukončil dlouhodobý výcvik v psychoterapii. Kandidaturu jsem si vzhledem k neochotě rozšířit řady KSČ dodělával až 1992. Už za studií medicíny jsem měl písemné kontakty s Bihárskou školou jógy v Indii, tu jsem poprvé navštívil v roce 1989. V roce 1992 jsem na základě pozvání americké strany absolvoval měsíční studijní pobyt v USA. Od roku 2006 se zajímám také o čchi-kung a v roce 2012 jsem se stal osobním žákem mistra Sü Ming-tchanga. Byl jsem národním koordinátorem Evropského akčního plánu o alkoholu Světové zdravotnické organizace (vzhledem k situaci u nás nebylo co závidět). Do roku 2006 jsem také byl vědeckým sekretářem Společnosti návykových nemocí České lékařské společnosti. Napsal jsem více než 30 knih o léčení návykových nemocí, józe a relaxaci i dvě knihy básní. Jsem také autorem řady odborných článků publikovaných doma i v zahraničí. Do konce roku 2016 jsem pracoval jako primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice. Od roku 2017 zde mám částečný úvazek coby „emeritní primář“ a věnuji se hlavně doléčovacím aktivitám pro bývalé pacienty.
Pokud vás zajímají některé mé práce, klikněte sem . Dostanete se tak na stránku, odkud si můžete ledacos stáhnout.
Jestliže jste se dostali až sem, budete patrně můj fanoušek, a budete si proto možná chtít prohlédnout i mé fotografie nebo si přečíst moje knihy.

Odvaha
Koza

Zdravá skepse
Strizlive uvazovatni

Střízlivost
 Abstinenci zdar! Long Live Abstinence!

Sober nad Fine! Strizliva pohoda!
[Výchozí strana - Home]